DOM PREFABRYKOWANY W SYSTEMIE PREFAB TO DOM SZYTY NA MIARĘ TWOICH POTRZEB

Tworzony z certyfikowanych materiałów w zakładzie produkcyjnym, a następnie montowany na placu budowy, pozwala wznosić solidne, o zrównoważonym dla środowiska charakterze i energooszczędne budynki.

Budowa domu jednorodzinnego – rozwiązania na miarę XXI wieku

Czy można zbudować dom, który z jednej strony zapewni mieszkańcom ciepło i bezpieczeństwo, zatroszczy się o domowy budżet, a do tego oszczędzi stresu związanego z dostępnością materiałów czy przedłużającymi się terminami wykonawczymi? Budowa domu jednorodzinnego, zgodna ze standardami zrównoważonego rozwoju Saint-Gobain, to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą wybierać między jakością, ceną i komfortem. Dom z gotowych elementów, wykonany w technologii PREFAB, będzie zdrowy, efektywny energetycznie i zagwarantuje naprawdę niskie koszty eksploatacji.

Nowoczesny design
dostosowany
do Twoich potrzeb

Projekt Twojego wymarzonego domu zaczyna się na deskach kreślarskich w pracowniach uznanych architektów, którzy nie tylko śledzą trendy, ale je wyznaczają.

Szybka i terminowa
budowa

Budowa domów prefabrykowanych pozwala wznosić budynki w naprawdę krótkim czasie, zgodnie z zaakceptowanym harmonogramem prac.

Energooszczędny
wybór

Dom z gotowych elementów ma zrównoważony dla środowiska charakter, przyjazny planecie i portfelowi. Ogranicza do minimum emisję dwutlenku węgla i powstawanie szkodliwych odpadów (materiały nadają się do recyklingu).

Trwałość
budynku

Używamy najlepszych materiałów Saint-Gobain, dzięki temu zyskujesz pewność, że Twój dom będzie energooszczędny, niezawodny i zapewni Ci bezpieczeństwo przez długie lata.

Budowa domu prefabrykowanego. Jak to działa?

Domy prefabrykowane to budynki wzniesione z komponentów przygotowanych wcześniej w zakładzie produkcyjnym poza miejscem planowanej budowy.

W tej technologii powstają ściany, dach i podłoga. Elementy te mogą być w całości lub częściowo zmontowane w fabryce, a następnie przetransportowane na miejsce budowy i tam ze sobą złożone – perfekcyjnie i z dbałością o każdy detal, tworząc kompatybilną, dopracowaną w każdym calu układankę.

 

 

Czym jest prefabrykat

Dom z gotowych elementów – o żrównoważonym środowiskowo charakterze i ekonomiczny

Prawdziwą doskonałość pod tym względem można osiągnąć przy użyciu najwyższej jakości elementów prefabrykowanych, czyli segmentów konstrukcyjnych w całości wykonanych w halach montażowych, co optymalizuje proces i upraszcza logistykę. Ta sprowadzona jest wyłącznie do ustawienia i precyzyjnego połączenia przygotowanych wcześniej modułów.

Droga z fabryki na plac budowy

Budowa domu jednorodzinnego prefabrykowanego to przede wszystkim oszczędność czasu i doskonale przemyślana logistyka. Gotowe, dopasowane co do milimetra elementy, transportowane są bezpośrednio z fabryki na plac budowy. Dostarczamy również wszelkie niezbędne materiały budowlane, które pozwolą stworzyć Twoją bezpieczną, energooszczędną przystań.

Budowa domów prefabrykowanych – czas i jakość

Wcześniejsze przygotowanie komponentów gwarantuje niezwykle szybki czas budowy i uniezależnienie od panujących warunków atmosferycznych czy aktualnej pory roku. Poszczególne elementy przenoszone są przez dźwig i umieszczane na istniejących już fundamentach w wyznaczonym obszarze Twojej działki, a oddanie budynku w stanie surowym może zająć nawet mniej niż 60 dni od uzyskania pozwolenia na budowę.

Twoje miejsce na Ziemi

Dom to miejsce niezwykłe, a na jego konstrukcji spoczywa niemała odpowiedzialność. Dom z gotowych elementów, wykonany z użyciem technologii Saint-Gobain PREFAB i rozwiązań Saint-Gobain, zadba o Twój komfort termiczny, wizualny oraz akustyczny, zapewni dobrej jakości powietrze we wnętrzach i zdrowy mikroklimat, zatroszczy się o środowisko poprzez swój zrównoważony charakter, zagwarantuje niskie rachunki eksploatacyjne, a przede wszystkim stanie na straży bezpieczeństwa domowników i planety.

Rozwiązania Saint-Gobain – tam, gdzie technologia spotyka jakość

Oddajemy w Twoje ręce certyfikowane, najwyższej jakości materiały, których bez wahania użylibyśmy do budowy naszych domów. Wykorzystując kompatybilne systemy Saint-Gobain, stanowiące odpowiedź na budowlane wyzwania naszych czasów, dajemy Ci gwarancję, że tak stworzone, wymarzone cztery kąty będą Ci służyć przez wiele długich lat.

Dom z gotowych elementów – jak technologia wpływa na Twój komfort?

Poczuj

  • Jakość powietrza oraz optymalna temperatura wpływają na koncentrację, spokojny sen i dodają energii do działania. Nasze projekty charakteryzuje doskonała izolacja termiczna, wysoka bezwładność cieplna oraz szczelność przegród, a także dobrze zaprojektowany system wentylacyjny. Tu każdy element pracuje na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Poczuj

Zobacz

  • Możliwość kontrolowania poziomu światła jest podstawą komfortu wizualnego. Wielkość i rozmieszczenie otworów okiennych, orientacja fasad względem stron świata, użycie zasłon lub rolet czy odbicie światła od powierzchni - to niektóre ze sposobów osiągania komfortu wizualnego. Mamy je na uwadze, oddając w Twoje ręce najwyższej jakości przeszklenia.

Zobacz

Usłysz

  • Projektowanie budynków komfortowych akustycznie wymaga wzięcia pod uwagę zarówno potrzeby mieszkańców, jak i szereg zewnętrznych i architektonicznych czynników. Nasze rozwiązania, w których doskonała izolacja akustyczna odgrywa kluczową rolę, pozwolą Ci „USŁYSZEĆ” ciszę i znaleźć ukojenie – nawet w samym sercu miejskiej dżungli.

Usłysz

Doświadcz

  • Robimy wszystko, by promować życie w zdrowszym, trwałym i bardziej komfortowym budynku – takim, który ukoi zmysły, stanie na straży bezpieczeństwa i pozwoli Ci egzystować w zgodzie z poszanowaniem środowiska. Na każdym możliwym poziomie.

Doświadcz

Jak technologia
wpływa na komfort

Małgorzata Kijanka

Ekspert budownictwa prefabrykowanego, inżynier

Przyjemnie ciepłe wnętrza zimą czy kojąco chłodne latem? Nowoczesny dom gotowy pozwala na jedno i drugie! Komfort termiczny, czyli stan, gdy nie jest nam ani zimno, ani gorąco, to zasługa znakomitych właściwości izolacyjnych jego przegród zewnętrznych. W pomieszczeniach o optymalnej temperaturze powietrza możemy efektywniej uczyć się i pracować czy lepiej odpoczywać. Doskonała izolacyjność materiałów budowlanych oznacza również niższe rachunki za ogrzewanie i klimatyzację oraz mniejszą emisję CO2 do środowiska.

Jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy każdego dnia, wpływa na ogólny stan naszego zdrowia i samopoczucie. Dzięki nowoczesnym systemom wentylacji zastosowanym w naszych domach jednorodzinnych z elementów prefabrykowanych możemy wyeliminować szkodliwe zanieczyszczenia czy drobnoustroje oraz grzyby i zadbać o to, aby powietrze we wnętrzach zawsze było świeże, zdrowe i miało odpowiednią wilgotność.

Cisza i spokój to nasi sprzymierzeńcy w coraz głośniejszym świecie. W takich warunkach z łatwością się koncentrujemy, lepiej wypoczywamy i jesteśmy bardziej odprężeni. Dzięki zastosowanym przez nas systemom akustycznym i szybom dźwiękoizolacyjnym, hałas możemy zostawić za drzwiami (i oknami), czyniąc wnętrze nowoczesnego domu prefabrykowanego wolnym od niepożądanych dźwięków z zewnątrz.

W naszych projektach równomierne doświetlenie wnętrz, jak i estetyczne połączenie pomieszczeń z otoczeniem to podstawa. Zwracamy uwagę na właściwe wykorzystanie światła naturalnego, które jest idealnym źródłem darmowej energii dla człowieka, ale również domu energooszczędnego szkieletowego – zyski płynące z dostępu do promieni słońca są zatem podwójne. Dodając do tego perfekcyjny widok na świat, zyskujemy idealne miejsce do życia.

Dostępne projekty: 12

znajdź własne cztery kąty

co miesiąc nowe projekty