DOM PREFABRYKOWANY W SYSTEMIE PREFAB TO DOM SZYTY NA MIARĘ TWOICH POTRZEB

Tworzony z certyfikowanych materiałów w zakładzie produkcyjnym, a następnie montowany na placu budowy, pozwala wznosić solidne, o zrównoważonym dla środowiska charakterze i energooszczędne budynki.

Budowa domu jednorodzinnego – rozwiązania na miarę XXI wieku

Czy można zbudować dom, który z jednej strony zapewni mieszkańcom ciepło i bezpieczeństwo, zatroszczy się o domowy budżet, a do tego oszczędzi stresu związanego z dostępnością materiałów czy przedłużającymi się terminami wykonawczymi? Budowa domu jednorodzinnego, zgodna ze standardami zrównoważonego rozwoju Saint-Gobain, to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą wybierać między jakością, ceną i komfortem. Dom z gotowych elementów, wykonany w technologii PREFAB, będzie zdrowy, efektywny energetycznie i zagwarantuje naprawdę niskie koszty eksploatacji.

Nowoczesny design
dostosowany
do Twoich potrzeb

Projekt Twojego wymarzonego domu zaczyna się na deskach kreślarskich w pracowniach uznanych architektów, którzy nie tylko śledzą trendy, ale je wyznaczają.

Szybka i terminowa
budowa

Budowa domów prefabrykowanych pozwala wznosić budynki w naprawdę krótkim czasie, zgodnie z zaakceptowanym harmonogramem prac.

Energooszczędny
wybór

Dom z gotowych elementów ma zrównoważony dla środowiska charakter, przyjazny planecie i portfelowi. Ogranicza do minimum emisję dwutlenku węgla i powstawanie szkodliwych odpadów (materiały nadają się do recyklingu).

Trwałość
budynku

Używamy najlepszych materiałów Saint-Gobain, dzięki temu zyskujesz pewność, że Twój dom będzie energooszczędny, niezawodny i zapewni Ci bezpieczeństwo przez długie lata.

Budowa domu prefabrykowanego. Jak to działa?

Domy prefabrykowane to budynki wzniesione z komponentów przygotowanych wcześniej w zakładzie produkcyjnym poza miejscem planowanej budowy.

W tej technologii powstają ściany, dach i podłoga. Elementy te mogą być w całości lub częściowo zmontowane w fabryce, a następnie przetransportowane na miejsce budowy i tam ze sobą złożone – perfekcyjnie i z dbałością o każdy detal, tworząc kompatybilną, dopracowaną w każdym calu układankę.

 

 

Czym jest prefabrykat

Dom z gotowych elementów – o żrównoważonym środowiskowo charakterze i ekonomiczny

Prawdziwą doskonałość pod tym względem można osiągnąć przy użyciu najwyższej jakości elementów prefabrykowanych, czyli segmentów konstrukcyjnych w całości wykonanych w halach montażowych, co optymalizuje proces i upraszcza logistykę. Ta sprowadzona jest wyłącznie do ustawienia i precyzyjnego połączenia przygotowanych wcześniej modułów.

Droga z fabryki na plac budowy

Budowa domu jednorodzinnego prefabrykowanego to przede wszystkim oszczędność czasu i doskonale przemyślana logistyka. Gotowe, dopasowane co do milimetra elementy, transportowane są bezpośrednio z fabryki na plac budowy. Dostarczamy również wszelkie niezbędne materiały budowlane, które pozwolą stworzyć Twoją bezpieczną, energooszczędną przystań.

Budowa domów prefabrykowanych – czas i jakość

Wcześniejsze przygotowanie komponentów gwarantuje niezwykle szybki czas budowy i uniezależnienie od panujących warunków atmosferycznych czy aktualnej pory roku. Poszczególne elementy przenoszone są przez dźwig i umieszczane na istniejących już fundamentach w wyznaczonym obszarze Twojej działki, a oddanie budynku w stanie surowym może zająć nawet mniej niż 60 dni od uzyskania pozwolenia na budowę.

Twoje miejsce na Ziemi

Dom to miejsce niezwykłe, a na jego konstrukcji spoczywa niemała odpowiedzialność. Dom z gotowych elementów, wykonany z użyciem technologii Saint-Gobain PREFAB i rozwiązań Saint-Gobain, zadba o Twój komfort termiczny, wizualny oraz akustyczny, zapewni dobrej jakości powietrze we wnętrzach i zdrowy mikroklimat, zatroszczy się o środowisko poprzez swój zrównoważony charakter, zagwarantuje niskie rachunki eksploatacyjne, a przede wszystkim stanie na straży bezpieczeństwa domowników i planety.

Rozwiązania Saint-Gobain – tam, gdzie technologia spotyka jakość

Oddajemy w Twoje ręce certyfikowane, najwyższej jakości materiały, których bez wahania użylibyśmy do budowy naszych domów. Wykorzystując kompatybilne systemy Saint-Gobain, stanowiące odpowiedź na budowlane wyzwania naszych czasów, dajemy Ci gwarancję, że tak stworzone, wymarzone cztery kąty będą Ci służyć przez wiele długich lat.

Dom z gotowych elementów – jak technologia wpływa na Twój komfort?

Poczuj

  • Jakość powietrza oraz optymalna temperatura wpływają na koncentrację, spokojny sen i dodają energii do działania. Nasze projekty charakteryzuje doskonała izolacja termiczna, wysoka bezwładność cieplna oraz szczelność przegród, a także dobrze zaprojektowany system wentylacyjny. Tu każdy element pracuje na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Poczuj

Zobacz

  • Możliwość kontrolowania poziomu światła jest podstawą komfortu wizualnego. Wielkość i rozmieszczenie otworów okiennych, orientacja fasad względem stron świata, użycie zasłon lub rolet czy odbicie światła od powierzchni - to niektóre ze sposobów osiągania komfortu wizualnego. Mamy je na uwadze, oddając w Twoje ręce najwyższej jakości przeszklenia.

Zobacz

Usłysz

  • Projektowanie budynków komfortowych akustycznie wymaga wzięcia pod uwagę zarówno potrzeby mieszkańców, jak i szereg zewnętrznych i architektonicznych czynników. Nasze rozwiązania, w których doskonała izolacja akustyczna odgrywa kluczową rolę, pozwolą Ci „USŁYSZEĆ” ciszę i znaleźć ukojenie – nawet w samym sercu miejskiej dżungli.

Usłysz

Doświadcz

  • Robimy wszystko, by promować życie w zdrowszym, trwałym i bardziej komfortowym budynku – takim, który ukoi zmysły, stanie na straży bezpieczeństwa i pozwoli Ci egzystować w zgodzie z poszanowaniem środowiska. Na każdym możliwym poziomie.

Doświadcz

Jak technologia
wpływa na komfort

Przyjemnie ciepłe wnętrza zimą czy kojąco chłodne latem? Nowoczesny dom gotowy pozwala na jedno i drugie! Komfort termiczny, czyli stan, gdy nie jest nam ani zimno, ani gorąco, to zasługa znakomitych właściwości izolacyjnych jego przegród zewnętrznych. W pomieszczeniach o optymalnej temperaturze powietrza możemy efektywniej uczyć się i pracować czy lepiej odpoczywać. Doskonała izolacyjność materiałów budowlanych oznacza również niższe rachunki za ogrzewanie i klimatyzację oraz mniejszą emisję CO2 do środowiska.

Jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy każdego dnia, wpływa na ogólny stan naszego zdrowia i samopoczucie. Dzięki nowoczesnym systemom wentylacji zastosowanym w naszych domach jednorodzinnych z elementów prefabrykowanych możemy wyeliminować szkodliwe zanieczyszczenia czy drobnoustroje oraz grzyby i zadbać o to, aby powietrze we wnętrzach zawsze było świeże, zdrowe i miało odpowiednią wilgotność.

Cisza i spokój to nasi sprzymierzeńcy w coraz głośniejszym świecie. W takich warunkach z łatwością się koncentrujemy, lepiej wypoczywamy i jesteśmy bardziej odprężeni. Dzięki zastosowanym przez nas systemom akustycznym i szybom dźwiękoizolacyjnym, hałas możemy zostawić za drzwiami (i oknami), czyniąc wnętrze nowoczesnego domu prefabrykowanego wolnym od niepożądanych dźwięków z zewnątrz.

W naszych projektach równomierne doświetlenie wnętrz, jak i estetyczne połączenie pomieszczeń z otoczeniem to podstawa. Zwracamy uwagę na właściwe wykorzystanie światła naturalnego, które jest idealnym źródłem darmowej energii dla człowieka, ale również domu energooszczędnego szkieletowego – zyski płynące z dostępu do promieni słońca są zatem podwójne. Dodając do tego perfekcyjny widok na świat, zyskujemy idealne miejsce do życia.

Dostępne projekty: 12

znajdź własne cztery kąty

co miesiąc nowe projekty