Klucze do gotowego domu prefabrykowanego pod klucz
 • 9 lutego, 2024

Dom prefabrykowany pod klucz – co to znaczy?

Marzysz o domu na własność bez żadnych kompromisów? Zależy Ci na tym, aby był trwały, energooszczędny, zgodny z Twoimi wymaganiami, a do tego powstał jak najszybciej się da – i to przy użyciu wysokiej jakości materiałów zgodnych z ideą zrównoważonego budownictwa? Jeżeli na każde z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi „tak!”, prefabrykowany dom modułowy całoroczny pod klucz to rozwiązanie dla Ciebie. Wybierając ten standard wykończenia, możesz niemal natychmiast po przeprowadzeniu prac montażowych przeprowadzić się „na swoje”. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, poznaj wszystkie możliwe opcje i zaprojektuj dom swoich marzeń!

Projekt prefabrykowanego domu modułowego pod klucz – od czego zacząć?

Popularność domów prefabrykowanych pod klucz (jak i tych budowanych w innym standardzie wykończenia) rośnie przede wszystkim za sprawą ich wysokiej jakości. Dzięki zastosowaniu trwałych i jednocześnie zrównoważonych środowiskowo materiałów niż te wykorzystywane w budownictwie tradycyjnym (murowanym) można żyć przez wiele lat bez obaw o komfort termiczny czy akustyczny, ciesząc się niższymi rachunkami za ogrzewanie i wyższą wygodą życia.

Warto przyjrzeć się dokładnie sposobowi powstania takich budynków. Zdecydowana większość prac przebiega na terenie zamkniętym – w hali produkcyjnej, pod ścisłą kontrolą i reżimem technologicznym. Elementy takie jak podłoga, ściany z oknami i drzwiami czy dach są precyzyjnie docinane i mocowane, co ogranicza powstawanie mostków termicznych oraz umożliwia 100%-owe wykorzystanie niezbędnych surowców, redukując odpady budowlane do minimum. Całość powstaje nie tylko dokładnie, ale i szybko. Producent może zrealizować Twój dom marzeń nawet w 90 dni od momentu złożenia zamówienia. Montaż gotowych komponentów na placu budowy, czyli kupionej przez Ciebie działce, trwa od kilku godzin do kilku dni w zależności od stopnia skomplikowania realizacji oraz wybranego standardu wykończenia.

Zanim jednak Twój przyszły prefabrykowany dom szkieletowy pod klucz powstanie, najpierw trzeba go skonfigurować.  Wszystkie dostępne koncepcje znajdziesz w zakładce „PROJEKTY”. Tam wybierzesz opcję, która pod względem wielkości oraz liczby i rozkładu pomieszczeń jest dostosowana do Twoich potrzeb.

 1. Najpierw dopasuj wygląd wybranego budynku. Zdecyduj, jak będzie prezentować się elewacja, okna, drzwi oraz dach.
 2. Potem umieść dom prefabrykowany na planie swojej działki. W ten sposób, w oparciu o wytyczne ekspertów, możesz dobrać najbardziej optymalne ułożenie względem stron świata, pozwalające wykorzystać naturalny potencjał energetyczny promieni słonecznych. Jeśli jednak zakup ziemi jest jeszcze przed Tobą, możesz kontynuować konfigurowanie projektu, pozostawiając ten moduł na później.
 3. Następnie wybierz standard wykończenia. Każdy z nich ma swoje zalety – decydujące są Twoje preferencje. Prefabrykowany dom modułowy pod klucz będzie niemal gotowy do zamieszkania. Pamiętaj, że w okresie rosnących cen oraz ograniczonej dostępności zaufanych ekip wykończeniowo-remontowych może być trudno przewidzieć finalny termin realizacji całego projektu, gdy chcemy wykończyć dom na własną rękę.
 4. W kolejnym kroku decydujesz o rozwiązaniach technologicznych, które wpłyną na zwiększenie komfortu termicznego oraz akustycznego podczas mieszkania. W zależności od projektu może to być między innymi dodatkowe ocieplenie ścian, zastosowanie pompy ciepła czy wentylacji mechanicznej z rekuperacją.
 5. Na końcu pozostaje jeszcze wybór dodatków – producenci oferują między innymi żaluzje fasadowe, okna kolorowe obustronne itp.

Gdy Twój projekt domu prefabrykowanego zostanie zaakceptowany i wpłacisz zaliczkę, poznasz ostateczny koszt realizacji zlecenia. Na cenę końcową wpływa między innymi metraż oraz lokalizacja działki. Kluczowy jest jednak standard wykończenia, o którym zaraz dowiesz się więcej.

Konfigurowanie prefabrykowanego domu szkieletowego pod klucz na tablecie

 

Wykończenie domu prefabrykowanego – pod klucz, stan deweloperski i surowy

Projekty domów prefabrykowanych realizowane są przez różnych producentów i to od nich zależy, które standardy wykończenia są dostępne. Może to być:

 • stan surowy zamknięty – to dopiero półmetek budowy. Wnętrza wymagają kompleksowego wykończenia. Gotowe są okna, parapety czy dach. Ściany przeważnie są ocieplone z zewnątrz, ale brakuje otynkowania. Do przeprowadzki jeszcze daleka droga.
 • stan deweloperski – ten standard oznacza przeważnie, że ściany oraz podłogi przygotowano do ostatecznego wykończenia. Zakończone są prace związane z ociepleniem, elewacją budynku oraz instalacją wewnętrzną. Wciąż pozostaje jednak wiele do dokończenia.
 • stan pod klucz – planowanie przeprowadzki czas zacząć! Prefabrykowany dom szkieletowy pod klucz posiada wszystkie instalacje wewnętrzne, wykończone podłogi i ściany. Możesz się również spotkać z białym montażem (łazienka). Pozostaje już tylko wyposażenie wnętrz oraz ich aranżacja – część z naszych partnerów w tym także Ci pomoże.

Określenie prefabrykowany dom modułowy całoroczny pod klucz może mieć nieco inne znaczenie w zależności od wybranej realizacji. Podczas konfigurowania zwróć uwagę na szczegóły wykończenia. W ten sposób dowiesz się, czego jeszcze będzie brakować w Twoim domu marzeń tuż przed przeprowadzką.

Wykończenie prefabrykowanego domu modułowego pod klucz

 

Prefabrykowany dom szkieletowy pod klucz – czy warto?

Dom prefabrykowany o standardzie wykończenia pod klucz najbardziej przybliża Cię do szybkiej przeprowadzki. Przeważnie taki budynek nie wymaga już żadnych prac wykończeniowych. Wystarczy tylko zaaranżować wnętrza zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Taki standard domu posiada wiele plusów, oto kilka z nich.

 • Całym projektem zajmuje się jedna firma, co oznacza niezmienną jakość raz zgodność wykorzystanych materiałów i rozwiązań technologicznych.
 • Nie musisz myśleć o zmieniających się cenach materiałów ani szukać ekipy budowlanej, która wykończy ściany czy podłogi – wszystkie kwestie techniczne są po stronie realizatora projektu.
 • Zakup mebli, wyposażenia kuchni czy łazienki możesz zaplanować dużo wcześniej bez obaw, że budowa czy montaż prefabrykowanego domu modułowego pod klucz obciążą Cię dodatkowymi kosztami.

Standard pod klucz to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają doświadczenia w budownictwie ani czasu na samodzielne wykańczanie energooszczędnego domu prefabrykowanego. Wśród dostępnych projektów z pewnością znajdziesz wariant, który spełni Twoje oczekiwania i pozwoli Ci zamieszkać w wymarzonych czterech kątach!

Tagi: ,

Podobne artykuły

Formalności
Dwa domy na jednej działce
 • 19 kwietnia, 2024
Dwa domy na jednej działce – jakie są możliwości?

Przyszło Ci kiedyś do głowy, by Twoje wymarzone miejsce na ziemi było też sposobem na biznes...

Formalności
Dofinansowania do budowy domu
 • 12 kwietnia, 2024
Sposoby na dofinansowanie budowy domu prefabrykowanego

Budowa domu to inwestycja w przyszłość. Chociaż wraz z upływem lat stopniowo się zwraca, nie każdy...

Domy prefabrykowane drewniane
Ile kosztuje dom z prefabrykatów
 • 9 kwietnia, 2024
Co wpływa na cenę domu prefabrykowanego?

W przypadku budownictwa prefabrykowanego cenimy sobie szybkość budowy, gwarancję producenta na wiele lat, energooszczędność oraz budowę...